0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Не функционира прифатилиштето, бездомни и болни кучиња повторно во голем број низ Тетово

Граѓаните во Тетово алармираат дека повторно голем број бездомни кучиња се појавуваат низ улиците градот, додека пак има напади врз луѓето. Според жителите, освен во самото централно подрачје, бездомните кучиња ги има и на самиот плоштад.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close