0_Спорт.ПорталТенис

Надал може да му помогне на Ѓоковиќ да остане број еден

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал нема да игра на ниту еден од претстојните турнири во Азија, и со тоа му прави услуга на ривалот Новак Ѓоковиќ да го задржи првото место на АТП листата до крајот на годината

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close