0_Sport,PortalRezultatetSport.SlajderTenis

Nadal çerekfinalisti i fundit i US open

Bartësi i dytë i turneut, Rafael Nadall është çerekfinalisti i fundit të Gren slemit US open. Spanjoli mbrëmë në ndeshjen e një të tetës së finales e mposhti tenistin kroat Marin Çiliq me  3-1 (6:3, 3:6, 6:1 dhe 6:2).]

Nju-Jork, 3 shtator 2019 (MIA) – Bartësi i dytë i turneut, Rafael Nadall është çerekfinalisti i fundit të Gren slemit US open. Spanjoli mbrëmë në ndeshjen e një të tetës së finales e mposhti tenistin kroat Marin Çiliq me  3-1 (6:3, 3:6, 6:1 dhe 6:2).]

Kundërshtar i Ndalai në fazën e radhës do të jetë Diego Shvarcman nga Argjentina.

Dyshet për duelet e tjera të çerekfinales janë:

Beretini – Monfils
Federer – Dimitrov
Vavrinka – Medvedev.

Fondi shpërblyes i Gren slemit në Nju-Jork është 57,2 milionë dollarë. shk/

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close