БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Над 115 илјади Косовци годинава ќе гласаат по прв жпат

На вонредните парламентарни избори што ќе се одржат на 6 октомври во Косово своето право на глас по првпат ќе можат да го искористат повеќе од 115 илјади граѓани, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close