Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

На повидок нов трговски спор помеѓу ЕУ и САД

Еврокомесарката за трговија Сесилија Малмстром, изрази загриженост дека е можна нова трговска ескалација помеѓу Брисел и Вашингтон, овој пат поради спорот околу Ербас и Боинг.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close