СветСвет.Портал

Најмалку шест жртви во невреме во Виетнам

Најмалку шест лица загинаа, а повеќе од 15.000 куќи се поплавени откако тропска депресија го погоди централниот дел на Виетнам, соопштија денеска локалните власти.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close