СветСвет.Портал

Најмалку десет жртви во експлозија на автомобил бомба во Сирија

Најмалку десет луѓе загинаа, а 15 се повредени во експлозија на автомобил бомба покрај една болница во сирискиот град Ал Раи, во близина на границата со Турција.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close