СветСвет.Портал

Најмалку 30 цивили загинаа во воздушен напад на авганистанските сили

Најмалку 30 цивили загинаа, а 40 се повредени во воздушни напади на авганистанските сили за безбедност со поддршка на американските сили.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close