Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

На Лезбос капацитетите за сместување мигранти надминати за 400 отсто

Властите на грчкиот остров Лезбос соопштија дека повеќе не се во можност да обезбедат сместување за нови мигранти кои доаѓаат на островот, со оглед на тоа што во кампот за мигранти во овој момент престојуваат четири пати повеќе лица од што е предвидено.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close