0_Спорт.ПорталСпортФудбал

На Де Лихт при изборот на нов клуб, најважни му биле парите

Холандскиот дефанзивец, Матајс Де Лихт, во минатата сезона се прослави со игрите во дресот на Ајакс, па летово прејде во Јувентус, иако за него се интересираа и други клубови.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close