СветСвет.Портал

Најава за нови протести во Хонгконг

Лидерката на Хонгконг, Кери Лам изјави дека мерките кои ги предложи Владата оваа недела, меѓу кои е и повлекување на контроверзниот закон за екстрадиција, се прв чекор за решавање на политичките превирања во градот, но тие нема веднаш да ја решат кризата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close