КошаркаРезултати

МЗТ подобар од Крајова во првиот од двата меѓусебни тест-дуела

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром забележа победа во првиот од двата пријателски меча против романска ЦСМ Крајова со 82:72. Тренер на романскиот тим е поранешниот предводник на аеродромци, Александар Тодоров.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close