ХроникаХроника.Портал

МВР билтен (ДПЛ)

СВР Тетово вчера спроведе акциска контрола на непрописно паркирани возила во Тетово и во Гостивар. Во Тетово вкупно се подигнати 17 непрописно паркирани возила, а сопствениците на 18 други се писмено предупредени. Во Гостивар, пак, биле подигнати четири возила.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close