ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

Полициски службеници на СВР Тетово, вчера околу 19.30 часот на ул.„Борис Кидрич“ во Тетово, ги лишиле од слобода А.А.(18) и Љ.Б.(21) од село Мала Речица, тетовско, поради тоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close