0_Македонија.ПорталПолитика

МП: Законот за Академијата за судии и обвинители ќе обезбеди избор на кандидати со интегритет

Предлог - законот за Академијата за судии и јавни обвинители обезбедува високи критериуми, систем на ревизија, обезбедува транспарентност и јавност, и се очекува да се создадат судии и обвинители со висок интегритет, велат од Министерството за правда во денешното соопштение во врска со искажаните невистини од пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Илијоски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close