СветСвет.Портал

Можно е годинава озонската дупка да биде најмала во последните 30 години Содржина

Дупката во озонската обвивка над Антарктикот годинава би можела да биде најмала во последните 30 години, проценуваат научниците.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close