БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Могерини ќе се сретне со лидерите на Западниот Балкан во Њујорк

Високата претставничка за надворешна политика на ЕУ, Федерика Могерини, ќе оствари средба со шесте претставници на земјите од Западниот Балкан за време на Генералното Собрание на Обединетите Нации во Њујорк на 22 септември.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close