0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Министерството за правда нема надлежност да утврдува автентичност на потписот на Јанева, вели Дескоска

Министерството за правда нема надлежност за утврдување на автентичноста на потписот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на писмата кои беа испратени од неа до СЈО и до републичкото Јавно обвинителство, рече министерката за правда Рената Дескоска.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close