Kultura.SlajderДописници МКДКултураКултура.Портал

Министерот Исмаили се запозна со активностите на институциите од културата во Штип

Скенирање на состојбите во штипските културни инститиции, но и разговор со директорите и културните работници што ги мачи, но и како да се решат проблемите во координација со општината и останатите институции беше  целата на посетата на министерот за култура, Хусни Исмаили на градот Штип, кој синоќа присуствуваше на отварањето на археолошката изложба „Боров Дол 2011-2018“ во галеријата Безистен.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close