0_Македонија.ПорталОпштествоОпштински вестиСкопје

Министерот Адеми и градоначалникот на Чаир го посетија ООУ „Лирија“

Министерот за образование и наука Арбер Адеми и градоначалникот на општина Чаир Висар Ганиу денеска го посетија основното училиште „Лирија“ каде се реализираат градежни работи за реконструкција на училишниот објект.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close