0_Магазин.ПорталДом

Минималистичка куќа во облик на дрвен шатор

Јапонската компанија „Такеру Шоји Аркитектс“ изгради селска куќа која е всушност дрвена конструкција во облик на шатор, за брачна двојка и две деца.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close