0_Спорт.ПорталФудбал

Милан воведе лимит за плати на новодојдени играчи

Управата на калчолигашот Милан одлучи да воведе горна граница за плати на нобви играчи, пренесува „кориере дело спорт“. Сега максималната годишна плата на новодојденец во клубот нема да надмине 2,5 милиони евра.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close