МИА Општински пулПакети

МИА Општински пул

11:30/20 септември 2019

11:30/20 септември 2019

Крива Паланка, 20 септември 2019 (МИА) – Во организација на Фондацијата „Со срце за Крива Паланка“, синоќа во Скопје се одржа првата средба на кривопаланчани од приватниот и јавниот сектор кои работат и дејствуваат во различни области, а имаат мотив и желба да помогнат во развојот на општината.

Куманово, 20 септември 2019 (МИА) – Во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ вечер и утре ќе биде одржан традиционалниот џез-фестивал. Двете фестивалски вечери почнуваат во 20:00 часот. Кумановци ќе имаат можност да уживаат во настапите на бендови од македонската сцена, Грција, Словенија и БиХ.

Скопје, 20 септември 2019 (МИА) – Сообраќајот на патот Кичево – Охрид, на делницата од Пресека кон село Врбјани, денеска од 11 до 14 часот ќе биде во прекин од 10 до 15 минути.

 

Back to top button
Close