Најава на настани

МИА НАЈАВИ – свет

Њујорк -  Почнува светската недела за климата на апел на шведската активистка Грете Тунберг. Монако - Почнува 51. Седница на Меѓувладиниот панел за климатски промени (ИПЦЦ), што ќе трае до 23 септември

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close