ЕвропаЕвропа.Портал

Меркел: Заштитата на климата е одговорност на сите

Германската канцеларка Ангела Меркел, која е во посета на Кина, истакна дека заштитата на климата е глобален проблем и ја повика меѓународната заедница да преземе соодветна акција.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close