ЕвропаЕвропа.Портал

Меркел: Размената на затвореници меѓу Украина и Русија е знак на надеж

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека размената на 70 затвореници меѓу Украина и Русија е „знак на надеж“ и повика на продолжување на спроведувањето на мировниот договор за источна Украина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close