Дописници МКД

Меморијален натпревар во спортски риболов ,,Сандански 2019″

Во организација на Спортско-риболовното друштво „Брегалница“, во Делчево се одржа Меморијален спортски натпревар во риболов на крап. Натпреварот се одржа кај езерскиот комплекс „Сандански“, а на истиот, како што информираа организаторите, учествувале вкупно 12 спортски риболовци.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close