0_Македонија.ПорталДописници МКД

Меѓународна научна конференција на УЈИЕ во Тетово

Универзитетот на Југоисточна Европа (УЈИЕ) денеска и утре е домаќин на меѓународната научна конференција насловена „Повеќејазичноста како предизвик на лингвистичката, литературната и културната комуникација“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close