Општество

„Меѓаши“: Да се најде решение за овозможување право на образование на секое дете

Првата детска амбасада во светот „Меѓаши“ бара од Министерството за образование и наука да ја преиспита одлуката за одбивање на уписот на првачињата кои не доставиле документ за задолжителна вакцинација и да понуди решение што нема да го прекрши основното право на децата на образование.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close