0_Maqedoni.Portal0_Web_Aktuale0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPartitë politikePolitikëVideo deklaratë

Mbështetje nga socialistët evropian për fillim të negociatave me BE-në

Socialistët e Parlamentit Evropian kanë dhënë mbështetje të fortë për fillimin e negociatave për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE, ka thënë kryetari i Partisë së Socialistëve Evropian dhe ish kryeministër i Bullgarisë, Sergej Stanishev pas takimit të sotëm me zëvendëskryeministres dhe zëvendëskryetaren e LSDM-së, Radmilla Shekerinska.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close