Фудбал

Мбапе почна со тренинзи, но нема да игра со Реал Мадрид

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе започна со лесни тренинзи, пренесува „Ле Парисиен“. Сепак, 20-годишниот Французин дефинитивно ќе ги пропушти следните два меча - против Стразбур и Реал Мадрид.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close