Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Масовна мобилизација на силите во редот во пресрет на денешните демонстрации во Париз

Француските власти најавија мобилизација на најмалку 7500 припадници на силите на редот наспроти денешните демонстрации и манифестации во Париз, јавува дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close