Дописници СветСветСвет.Портал

Марфи: САД не треба да се мешаат во растечките тензии помеѓу Иран и Саудиска Арабија

САД не треба да се мешаат во растечките тензии помеѓу Иран и Саудиска Арабија, напиша денеска на Твитер американскиот демократски сенатор Крис Марфи.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close