0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт

Маратонска пливачка без прекин четири пати го преплива Ла Манш

Американската пливачка Сара Томас стана првата која дури четири пати, и тоа без застанување, го преплива каналот Ла Манш.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close