Фудбал

Манчестер сити го декласира Вотфорд

Манчестер сити го совлада Вотфорд со убедливи 8:0 во натпревар од 6. коло од шампионатот на Англија. Актуелниот шампион во Премиер лигата го отворија резултатот уште во првата минута преку Давид Силва. Серхио Агуеро веќе во 7. минута реализираше пенал постигнувајќи го 100. гол во Премиер лигата на „Етихад“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close