Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Малиќи: Мета пред анкетната комисија е „шоу“ на владејачките социјалисти

Додека претседателот Илир Мета е на распит пред парламентарната анкетна комисија, која испитува дали има непочитување на Уставот од негова страна, првата реакција доаѓа од независниот пратеник во албанскиот парламент Лефтер Малиќи.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close