0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Макрон и Конте: ЕУ мора да воведе нов систем за прием на мигранти

ЕУ мора да воведе нов, автоматски систем за прием на  мигранти спасени во Медитеранот, изјавија лидерите на Италија и Франција, Џузепе Конте и Емануел Макрон.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close