Sport.SlajderФудбал

Македонец ќе им суди на Динамо Киев и Малме во Лига Европа

Македонскиот фудбалски судија, Александар Ставрев, ќе ја има честа да биде главен делител на правдата на натпреварот од Лига Европа помеѓу Динамо Киев и Малме, кој се игра в четврток од 18.55 часот на Олимпискиот стадион во главниот град на Украина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close