Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници МКД

ЛСИ: Не прифаќаме покана за изборните реформи од крадци на избори

Потпретседателот на треттата по големина политичка партија во Албанија, опозициското Социјалистичко движење за интеграција(ЛСИ), Петрит Васили, ја обвини владејачката Социјалистичка партија(ПС) дека е "партија која ја узурпирала земјата".

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close