0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштество

Лицата со хендикеп бараат доближување и имплементација на Конвенцијата на ОН на локално ниво

Децентрализација и реална имплементација на Конвенцијата за правата на лицата со хендикеп при Обединетите нации беше тема на денешната дебата на фокус групата во Крива Паланка која ја организираше здружението „Хендикеп плус“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close