БалканБалкан.Портал

Лајчак: Ниту еден народ во БиХ не смее да биде исфрлен од игра

Претседавачот со ОБСЕ Мирослав Лајчак изјави дека БиХ мора да го задржи принципот еден народ да не може да биде надгласан и исфрлен од игра, затоа што тоа би било опасно за земјата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close