ЕвропаЕвропа.Портал

Кремљ: Сè уште не сме добиле одговор од Саудиска Арабија

Сè уште нема реакција од Саудиска Арабија на понудата на претседателот на Русија, Владимир Путин, Ријад да купи руски ракетен систем С-400, соопшти денеска Кремљ

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close