БалканДописници Свет

Косово: Опозициската ВВ организира бесплатен превоз од Германија за гласање на 6 октомври

Партијата Движење Самоопределување (ВВ) организира бесплатен автобуски превоз од Германија за косовските граѓани кои сакаат да дојдат да гласаат на вонредните парламентарни избори на 6 октомври, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close