БалканБалкан.ПорталДописници Свет

КосоваПрес: Српски тајни служби во северно Косово ги набљудуваат КФОР, Еулекс и полицијата

Десетици припадници на Безбедносно-информативната агенција на Србија (БИА), како и припадници на српската Воено-безбедносна агенција (ВБА) деновиве се распределиле во северно Косово, со цел да дејствуваат и да ја следат ситуацијата во пресрет на изборите што на 6 октомври ќе се одржат во земјата, јави агенцијата КосоваПрес, повикувајќи се на сопствени доверливи извори во Зубин Поток, блиски на тие српски структури.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close