0_Sport,PortalFutbollRezultatetSport.Slajder

Kosova impresionoi në “Sent meri”, por Anglia shënoi fitore

Anglia sërish e fitoi konkurrentin e tij në kualifikimin në grupin "A" dhe pothuajse e siguroi plasmanin për Kampionatin evropian vitin e ardhshëm. Pasi që javën e kaluar "Tre luanët" arritën katër gola kundër Bullgarisë, tani kombëtarja e Gereth Sauthgejt e mundi Kosovën me 5:3.

Back to top button
Close