ЕвропаЕвропа.Портал

Корбин: Се разбира дека ќе отслужам цел мандат ако победат Лабуристите

Лидерот на главната британска опозициска Лабуристичка партија Џереми Корбин денеска изјави дека ќе отслужи цел мандат на функцијата премиер ако неговата партија победи на следните парламентарни избори, кои се очекуваат во следните неколку месеци.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close