0_Спорт.ПорталФудбал

Конте за расизмот: Италија стана многу полоша во последните три години

Тренерот на Интер, Антонио Конте, пред дерби натпреварот со градскиот ривал Милан, го спореди проблемот со расизмот во Англија и Италија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close