Дописници СветСветСвет.Портал

Конгресот ја бара личната преписка на првите луѓе на технолошките гиганти во анти-монополска истрага

Американскиот Конгрес денеска ја побара личната електронска кореспонденција и други документи на првите луѓе на технолошките компании во САД за да истражи дали постои монолизација на пазарот на онлајн услугите во земјата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close