0_Магазин.ПорталДописници МКДМагазин

Концерт на Маргица Антевска во кумановскиот Центар за култура

По повод 50-годишната музичка кариера, кумановската пејачка Маргица Антевска ќе одржи концерт вечерва пред кумановци во големата сала на Центарот за култура. Концертот е дел од програмата за одбележување 500 години постоење на градот Куманово, и е поддржан од локалната власт и Министерството за култура.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close