Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Концерт на јапонско-хрватскиот пијанист Томохиро Адачи во Охрид

Јапонско-хрватскиот пијанист Томохиро Адачи вечер во црквата „Света Софија“ во Охрид ќе одржи концерт во организација на Националната установа „Охридско лето“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close